Працівники кафедри ТАЕ на замовлення ДТЕК Енерго успішно виконали науково-дослідну роботу

«Розрахунок ресурсу ротора середнього тиску турбіни блоку №7 для ДТЕК БУРШТИНСЬКА ТЕС» – це назва науково-дослідної роботи, яку виконала кафедра теплової та альтернативної енергетики на замовлення однієї з найбільших енергогенеруючих компаній України.

22 липня 2022 р. було укладено договір № 3946-ЗЭ-БуТЭС між АТ «ДТЕК Енерго» та Корпорацією «Науковий парк «Київська політехніка». Від кафедри теплової та альтернативної енергетики участь у науково-дослідній роботі взяли: науковий керівник Ольга Черноусенко, відповідальні виконавці Дмитро Риндюк, Віталій Пешко, та виконавці Інна Беднарська, Олег Мороз, Владислав Горяженко, Сергій Ліщук, Богдан Марисюк, Анатолій Шишута.

Під час виконання роботи проведено технічний аудит конструкторської, ремонтної та експлуатаційної документації. Виконано числові розрахунки теплового та напружено-деформованого стану ротора середнього тиску турбіни К-200-130 на типових режимах роботи, враховуючи реальні умови експлуатації. Встановлено рівень накопиченого пошкодження за статичними та циклічними механізмами, а також розраховано індивідуальні ресурсні показники ротора.

Вказані вище обставини надали можливість прийняти обґрунтоване рішення щодо допустимості подальшої експлуатації турбоустановки енергоблока №7 ДТЕК Бурштинська ТЕС.