Зарубіжне партнерство

Протягом багатьох років кафедра готує якісних експертів в теплоенергетичній галузі та науковців для ряду компаній іноземних країн Європи, Азії, Північної Америки, Китаю і підтримує зв`язки з кращими дослідницькими та навчальними центрами світу.

Ми співпрацюємо з зарубіжними науковими та освітніми установами за міжнародними договорами з такими країнами:
      1) Польща
Опольська політехніка
Варшавська політехніка
     2) Іспанія
Університет Ла Лагуна
     3) Китай
Інтитут енергетики Академії наук провінції Шаньдун
Шандунський університет науки і технологій
Чжецзянський університетом науки і технологій
    4) Казахстан
Євразійський Національний Університет імені Л.М. Гумільова

Міжнародні освітні проєкти:
 1. Освітній договір «Два диплома» Політехніка Опольська, м. Ополе, Польще (2016)
 2. Освітній договір «Два диплома» Євразійський Національний університет імені Л.М. Гумільова м.Нур Султан, Казахстан (2017)
 3. Договір про підготовку PhD-аспірантів у рамках міжнародного співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського з Академією наук провінції Шаньдун ( 2019 р.)
 4. Варламов Г.Б Евразійський національний університет. Співробітництво з питань  покращення організації навчального процесу. Проведення спільних ініціативних НДР. Участь представників Евразійського національного університету у підготовці міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми наукового забезпечення енергетики».
Міжнародні науково-технічні проєкти
 1. Договір №1 від 15.03.2019р. Науковий керівник  — Варламов Г. Б. «Розробка методології енерго-екологічної оцінки роботи пелетних котлів та пристроїв для покращення показників експлуатації» в рамках Спільної Китайсько-Української науково-дослідної лабораторії «Сучасні технології підвищення енерго-екологічної ефективності енерговиробництва» замовник: НДІ енергетики АН провінції Шаньдун КНР; Виконавець: Науково-навчальний центр «Екотехнології  та технології енергозбереження». 
 2. Договір №2 від 15.03.2019р. Науковий керівник  — Варламов Г. Б. «Розробка наукових основ та технічних рішень для створення нових високоефективних систем охолодження обчислювальних комплексів» в рамках Спільної Китайсько-Української науково-дослідної лабораторії «Сучасні технології підвищення енерго-екологічної ефективності енерговиробництва» замовник: НДІ енергетики АН провінції Шаньдун КНР; Виконавець: Науково-навчальний центр «Екотехнології  та технології енергозбереження». 
 3. Варламов Г.Б._ Безродний М. К.  Заключено договір про наукову співпрацю між кафедрою ТПТ КПІ ім. Ігоря Сікорського і механічним факультетом Чжецзянського університету науки і технологій (Китай) (School of Mechanical and Automotive Engineering of Zhejiang University of Science and Technology and Department of Theoretical and Industrial Heat Engineering of National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kiev Polytechnic Institute”), 18. 08. 2017.
Міжнародні програми обміну

Навчання на кафедрі дозволяє отримати освіту у закордонних університетах протягом одного-двох років, здобути за Європейськими грантами подвійний диплом (диплом КПІ ім. Ігоря Сікорського та диплом таких Європейських країн, як Німечинна, Франція, Швеція, Норвегія, Польща).

Також, можливе навчання за кордоном за програмами «Еразмус+», EduNet та ін.(головна вимога – знання англійської  мови на рівні В2) і паралельне навчання у провідних закордонних університетах з отриманням диплома міжнародного зразка.

 

Навчальні заклади, з якими ми співпрацюємо (академічна мобільність студентів/викладачів та міжнародні проекти):

 • Університет Люксембургу (Люксембург)
 • Загребський університет (Хорватія)
 • Міланська політехніка (Італія)
 • Політехнічний університет Валенсії (Іспанія)
 • Південно-Східний університет Норвегії (Норвегія)
 • Норвезький університет науки і технологій (Норвегія)
 • Політехнічний інститут м. Сетубал (Португалія)
 • Келецький технологічний університет (Польща)
 • Ризький технічний університет (Латвія)
 • Вільнюський технічний університет імені Гедимінаса (Литва)
 • Технічний університет м. Дрезден (Німеччина)
 • Нортумбрійський університет (Сполучене Королівство)

Міжнародне наукове співробітництво

 1. Франція  2017-2020 рр, Угода про партнерство між Національним технічним університетом України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”, Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту, Лабораторією термомолекулярної енергетики та SIGMA Clermont Engineering School «Властивості нанопористих гетерогенних ліофобних систем». Київ – Клермон-Ферран (Франція), 2017-2020 рр.
 2. Рамкова угода про співробітництво між Національним технічним університетом України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” і Загребським університетом, Хорватія, 12 червня 2018 р.
 3. Рамкова угода про співробітництво між Ризьким технічним університетом, Латвія та Національним технічним університетом україни “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Київ, Україна, 2023 – 2027 рр.
 4. Проєкт «Одночасне перетворення теплоти навколишнього середовища та небажаних вібрацій в електроенергію за допомоги нанотрибоелектрифікації під час інтрузії/ екструзії рідини, що не змочує, в нанопори/ з нанопор» за програмою «Горизонт 2020»
 5. Проєкт «Розкриття трансформаційного потенціалу українських університетів на шляху до розвитку кліматично нейтральних і сталих міст» за програмою «Еразмус+», КА2

Стажування / викладання за кордоном

 • University of Luxembourg, Люксембург;
 • Vilnius Gediminas Technical University, Литва;
 • University of Zagreb, Хорватія;
 • Warsaw University of Technology, Польща

Навчання за кордоном

 • Політехнічний інститут м. Сетубал (Португалія), Марія Осадча
 • Норвезький університет природничих і технічних наук (Норвегія), Голубенко Олександр
 • Університет Люксембургу (Велике Герцогство Люксембург), Сердечний Павло